Father0 - premiera internetowa na Dzień Ojca [wideo]
Opowieść o tym, że marzenia się spełniają, ale potrafią też zabić. Nieobecni i nieznajomi ojcowie. Chłopcy, którzy uciekają przed koszmarem dzieciństwa i sami stają się ojcami. Filmowa opowieść różnych obliczach dorastania do najważniejszych ról w życiu.
FILM DOSTĘPNY TAKŻE NA STRONIE
www.father0.akademiamlodziezy.pl
Father0 from Nyxmedia.pl on Vimeo.
Spotkanie, którego nigdy nie było. List, który zamiast nadziei przynosi śmierć. Marzenie, które staje się koszmarem. Filmowa opowieść o różnych relacjach młodych chłopaków z ojcami – nieobecnymi, nieznajomymi. Sami próbują się z nimi zmierzyć, a niektórzy także dorosnąć do ojcostwa, do którego w żaden sposób nie zostali przygotowani. Jak potoczą się ich losy?
Film to efekt wspólnej, narracyjnej pracy członków grupy ArtCrew działającej przy Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Trzebieży. Konrad Pachciarek – autor scenariusza i reżyser filmu, rozmawiając z chłopcami, wysłuchując ich historii, nadał ich opowieściom filmową fabułę, starając sie przy tym zachować jak najwierniej specyfikę życia, wewnętrznych relacji i języka młodych aktorów.
Trailer filmu:
https://www.youtube.com/watch?v=AchzRXBM-Pg
Teledysk Luxtorpedy „Nieobecny nieznajomy” nagrany na planie filmu FATHER0
https://www.youtube.com/watch?v=gz2AZ5hAi4A
Reportaż z planu:
https://www.youtube.com/watch?v=x3T3w8i4IGQ
Reportaż o filmie w Dzień Dobry TVN:
http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/fathero-film-z-przeslaniem-dla-ojcow,205754.html
Reportaż o filmie w TVN24
http://www.tvn24.pl/polska-i-swiat,33,m/wiele-historii-taki-sam-dramat,598339.html
ArtCrew
Grupa ArtCrew powstała w 2008 r. przy Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Trzebieży jako autorski pomysł na wspieranie rozwoju podopiecznych placówki. Założycielami i liderami grupy są Marcin Głuszyk - wychowawca MOW w Trzebieży oraz Konrad Pachciarek - reżyser teatralny. Obecnie grupę prowadzą również animatorzy – byli członkowie grupy z MOW i spoza ośrodka oraz wolontariuszki z Ukrainy.
Podczas dobrowolnych, systematycznych zajęć członkowie grupy rozwijają swoje uzdolnienia artystyczne i tworzą różnorodne prezentacje artystyczne o charakterze narracyjnym. Jest to specyficzna próba opowiadania innym poprzez sztukę o świecie ich przeżyć, sposobie widzenia samych siebie i wybranych fragmentów otaczającej rzeczywistości.
Dla młodych ludzi należących do ArtCrew zaangażowanie w pracę grupy to wyjątkowa okazja do wszechstronnego rozwoju. Dla odbiorców ich twórczości to okazja do poznania ich świata, zrozumienia, współprzeżywania ich doświadczeń.
ArtCrew od chwili powstania przygotowała i prezentowała kilkanaście prezentacji – spektakle teatralne i plenerowe, koncerty muzyczne, teledyski. Grupa uczestniczy regularnie w międzynarodowych warsztatach artystycznych z udziale młodzieży z Litwy, Łotwy, Estonii i Ukrainy. ArtCrew czynnie uczestniczy też w PRZETWORNIKU – ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Młodzieży dla podopiecznych MOW i MOS.
FATHER0 jest pierwszym filmem fabularnym z udziałem grupy.
Muzyka
Ścieżkę dźwiękową do filmu stanowią utwory zespołu Luxtorpeda
Zespół wsparł tworzenie filmu w wielu wymiarach. Oprócz udostępnienia ścieżki dźwiękowej muzycy wystąpili w filmie oraz zagrali specjalny koncert dla uczestników IV ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Młodzieży PRZETWORNIK dla podopiecznych młodzieżowych placówek resocjalizacyjnych. Właśnie podczas tego koncertu nagrywanych było kilka scen filmu.
Podczas prac nad filmem powstał również teledysk do utworu Luxtorpedy „Nieobecny nieznajomy”. Jego premiera miała miejsce w klubie Stodoła w Warszawie, przed koncertem Luxtorpedy, który suportowali chłopcy z ArtCrew.
Młodzi artyści z grupy ArtCrew na zaproszenie Litzy w sierpniu 2015 r. w jego studiu nagrali swój debiutancki utwór „drugi JA”, który również powstał podczas prac nad filmem.
Dotychczasowe prezentacje filmu /wybrane/
- Premiera kinowa – Dzień Ojca, 23 czerwca 2015 r., kino Pionier w Szczecinie,
- prezentacje festiwalowe, m.in.: Dąbskie Wieczory Filmowe w Szczecinie, 45 Festiwal FAMA w Świnoujściu, RunRock Festiwal w Jarocinie, Szczecin European Film Festival SEFF’15, 51 PTMF KONTRAPUNKT, Kingdom of art. Festiwal Goleniów, V PRZETWORNIK /Police/, XXX Ogólnopolski Festiwal MOW „Kowadło” w Kuźni Raciborskiej, Festiwal TEK w Policach, 8 SOLANIN, ŻubrOFFka,
- otwarte pokazy kinowe dla młodzieży m.in. w Zakopanem, Warszawie, Kołobrzegu, Sianowie, Lublinie, Policach, Wodzisławiu Śląskim, Maszewie,
- podczas konferencji, spotkań naukowych, m.in. w Paryżu, Odessie, Szczecinie,
- pokazy zamknięte dla podopiecznych placówek resocjalizacyjnych, wychowawczych i terapeutycznych, m.in. w Zakładzie Karnym w Raciborzu, Schronisku dla Nieletnich w Szczecinie, Zakładzie Poprawczym w Raciborzu, Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii nr 6 w Warszawie, Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Szczecinie,
- pokazy finałowe (lipiec 2016 r.): Woodstock Festiwal – Akademia Sztuk Przepięknych, Światowe Dni Młodzieży (Festiwal młodych).
Nagrody
„FATHERO” jest laureatem 45 FAMY – Międzynarodowego Kampusu Artystycznego w Świnoujściu – film otrzymał na tym festiwalu nagrodę im. Jana Sawki w kategorii SZTUKI WIZUALNE I MULTIMEDIA
« poprzednia | następna » |
---|