Grupa Azoty Police zlikwidowała „umowy śmieciowe”
W Grupie Azoty Police nie ma ani jednej umowy śmieciowej. Powołany 7 kwietnia Zarząd w ciągu pięciu miesięcy zrealizował swoje deklaracje z pierwszych tygodni funkcjonowania o likwidacji do zera tzw. śmieciówek. Jak podkreśla Zarząd, przeprowadzony proces to wyraz troski o dobro pracowników, która potwierdza, że Grupa Azoty Police to rzetelny pracodawca.
Szczególną uwagę władze Spółki przywiązują do wszystkich osób, które są na początku kariery zawodowej i planują swoją przyszłość. Z myślą o nich Zarząd podjął decyzję o całkowitym zlikwidowaniu „śmieciówek” na rzecz umów o pracę.
Prawie 60 proc. osób zatrudnionych na tzw. umowach śmieciowych, czyli nie dających gwarancji stałego zatrudnienia, stanowiły osoby z wykształceniem wyższym. 26 proc. pracowników posiadało wykształcenie średnie, a 14 proc. - zasadnicze. Wśród nichznaleźli się m.in. najlepsi absolwenci z publikacjami naukowymi i zgłoszonymi patentami, a także osoby, które przepracowały kilka lat za granicą, zdecydowały wrócić do kraju i dostały umowę „śmieciową”. Jest także 37-latka z wyższym wykształceniem, która przez 6 lat pracowała w Spółce bez stałego zatrudnienia.
W trosce o przyszłą kadrę policka Spółka podpisała wcześniej porozumienia z Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym w Szczecinie oraz Zespołem Szkół w Policach. Pierwsi studenci ZUT zakończyli właśnie praktyki w ramach tzw. dedykowanego kierunku, a w Zespole Szkół w Policach aktualnie naukę rozpoczęła już kolejna klasa technikum o kierunku Technik Technologii Chemicznej. Dzięki nawiązanej współpracy możliwe będzie przyjęcie do pracy osób wykształconych specjalnie pod kątem flagowej inwestycji - budowy w Policach instalacji do produkcji propylenuwedług najnowszych technologii (PDH).
Nowe miejsca pracy, które mają powstać w polickiej Spółce mogą pozytywnie wpłynąć na zmniejszenie bezrobocia w województwie zachodniopomorskim, które od lat należy do regionów z jego największym odsetkiem.
W tegorocznym budżecie polickiej Spółki po raz pierwszy utworzono specjalny fundusz remontowy z przeznaczeniem na poprawę warunków socjalnych. W efekcie wiele pomieszczeń socjalnych i sanitarnych zostało już wyremontowanych, a kolejne są w trakcie modernizacji.
Zapadła także decyzja o wymianie niedziałającej od 2011 roku windy w najwyższym budynku Zakładów (ok. 30m). Obecnie pracownicy muszę co godzinę wchodzić na jego szczyt w celu dokonania przeglądu urządzeń.
Obecny Zarząd postanowił docenić także pracowników przechodzących na emeryturę i rentę. Wkrótce ma odbyć się pierwsze w historii Spółki cykliczne spotkanie z tą grupą osób - jako forma podziękowania i godnego pożegnania zasłużonych pracowników. Spotkania mają się odbywać regularnie dwa razy w roku.
« poprzednia | następna » |
---|