Międzynarodowe Warsztaty Taneczne w Policach
W sobotni i niedzielny wieczór licznie zgromadzona publiczność miała okazję podziwiać pokazy młodych tancerzy z Polski, Niemiec i z Ukrainy. To za sprawą rokrocznie realizowanego w polickim MOK -u projektu. W ramach międzynarodowego spotkania, trwającego od 30 stycznia do 2 lutego, grupy przygotowały dla siebie i dla zaproszonych gości pokazy swoich umiejętności.
Obok polickiej Companii Baletowej - organizatora corocznych Prezentacji Tanecznych, na scenie można było podziwiać popisy taneczne m.in.: zespołu baletowego z Kijowa, czyli Zespół Tańca Klasycznego dla Dzieci i Dorosłych „Yaroslawna” pod kierunkiem Pana Konstantego Gordiichuka oraz pary solistów z Opery Lwowskiej, zespołu Kinder- und Jugendtanzensemble z Neuenhagen prowadzonych przez Panią Simone Meuche, Music und Kunstschule ze Schwedt pod kierunkiem Pani Anny Borysewicz, Fundacji Balet prowadzonej przez Panią Marię Andrzejewską. Swoją obecność zaznaczyli także wychowankowie Companii Baletowej, aktualnie uczący się w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu, a także soliści Opery na Zamku w Szczecinie.
W niedzielnym koncercie gościnnie wystąpiły również zespoły: Impuls i Efekt z Pałacu Młodzieży w Szczecinie Rusałki, Świtezianki z Trzebieży oraz Zespół Tańca Orientalnego ALMAS z Polic.
Międzynarodowe spotkanie w MOK-u przebiegało w bardzo twórczej, przyjaznej atmosferze. Młodzież z dużym zaangażowaniem uczestniczyła w warsztatach tańca klasycznego, modern i współczesnego. Różnorodne choreografie taneczne, piękne kostiumy oraz umiejętności młodych tancerzy sprawiły, iż był to bardzo wartościowy pokaz. Jak co roku zaskakiwał Kinder- und Jugendtanzensemble, który tym razem zaprezentował się w okazałych, imitujących słodycze, nakryciach głowy. Kunsztem i umiejętnościami zachwycali z kolei podopieczni Konstanego Gordiichuka z Kijowa. Zarówno soliści Opery Lwowskiej, jak i młodzi wychowankowie „Yaroslavny” z dużą dokładnością i precyzją realizowali niełatwe choreografie tańca klasycznego.
Publiczność doceniała umiejętności tancerzy gromkimi owacjami, jak choćby poruszający występ Natalii Cedrowicz (stypendystka Konkursu Baletowego Złote Pointy) „Umierający Łabędź”, czy duet Kseni Naumets - Snarskiej i Pawła Wdówki (laureat Bursztynowego Pierścienia) solistów Opery na Zamku w Szczecinie, z układem „Czarodziejska Miłość”.
Aleksandra Słowińska, fot. Tomasz Łój MOK Police
« poprzednia | następna » |
---|